Najpopularniejsze muzea w Polsce

Muzea w Polsce jakiś czas temu wznowiły swoją działalność, choć wiele z nich również podczas czasowego ograniczenia funkcjonowania było otwartych dla swoich gości – wirtualnie. Placówek, w których można oglądać dzieła sztuki, zabytki i inne ciekawe artefakty jest w Polsce wiele. Gdzie zatem wybrać się do muzeum? Jakie ciekawe muzea w Polsce warto odwiedzić?

Dla tych, którzy chcą pójść do muzeum, Warszawa ma niezwykle bogatą ofertę. W stolicy Polski znajdują się bowiem placówki należące do najchętniej odwiedzanych przez zwiedzających (Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski), ale również ci bardziej wybredni oraz osoby o specyficznych zainteresowaniach znajdą tu z pewnością coś dla siebie.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Barokowa rezydencja królewska cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających. Można tu zwiedzać zarówno park i ogród, jak i pałacowe wnętrza. Jest to też miejsce, w którym odbywają się liczne koncerty i imprezy artystyczne.

Muzeum Łazienki Królewskie

Kolejna rezydencja królewska, położona w parku, powstała pod koniec XVIII wieku. Dodatkową atrakcją są zwierzęta, które można spotkać w parku. Oddział tego muzeum stanowi również Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Muzeum Narodowe w Warszawie

To jedno z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Prócz Gmachu Głównego (przy Alejach Jerozolimskich) tworzą je również oddziały: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

Awatar z Karol

Przez Karol

Wypełniam dane w opisie